Szolgáltatásaink

Kedves Látogató!

Egyesületünk az alábbi ellátásokat, szolgáltatásokat biztosítja a 18-35 éves Debreceni fiataloknak

Tevékenységeink:

• Kikötő – Pszichiátriai betegek közösségi ellátása működtetése 2005-től, 18-35 év közötti fiatal felnőtt pszichiátriai, szenvedélybetegek, ideggyógyászati károsodottak és az intézeti ellátottak közösségi ellátása. 18 - 35 év közötti fiatal felnőtt pszichiátriai betegek részére. A szolgáltatást igénybe vevők száma 50-60 fő, hozzátartozóikat is számolva 70-80 fő.
  • Kulcs - Szenvedélybetegek közösségi ellátása 2006-tól, amely segítséget nyújt a szenvedélybetegek számára egészségi és pszichés állapotuk javításában; meglévő képességeik és készségeik megtartásában, ill. fejlesztésében. A szolgáltatást igénybe vevők száma 50-60 fő, hozzátartozóikat is számolva 60-70 fő.
  • A Támpont Támogató Szolgálat 2007-ben indult. Debrecen és Debreceni Egyetem város közigazgatási területén élő 18 és 35 éves fogyatékkal élő fiatalok saját lakóhelyén, lakókörnyezetében történő segítése, életvitelének megkönnyítése, a közszolgáltatásokhoz való hozzáférés segítése. A szolgáltatást igénybe vevők száma 30-40 fő, hozzátartozóikat is számolva 50-60 fő.
  • Ajtó - Szenvedélybetegek Alacsonyküszöbű Szolgáltatása: Party Service Szolgálat sok éves működése során azt tapasztaltuk, hogy nagy igény van az anonim, könnyen elérhető szolgáltatásokra, ezért indítottuk el 2008. január 1-én az alacsonyküszöbű szolgálatot a 18 és 35 év közötti fiatalok részére.
  • Képzések, tréningek, előadássorozatok szervezése (pl. önkéntesek és kortárssegítő fiatalok képzése, álláskeresési technikák előadássorozat, szociális területen dolgozó civilek részére kommunikációfejlesztő-, szupervíziós-, burn-out-, konfliktuskezelő- és mediációs tréning).
  • Mentálhigiénés Nyári Kollégium és egyéb konferenciák szervezése szociális és ifjúsági és drogprevenciós problémákkal kapcsolatban.
  • Mentálhigiénés Filmklub rendezése fiataloknak.
  • Munkaerőpiaci tanácsadó szolgáltatás nyújtása a fogyatékkal élő és hátrányos helyzetű fiatalok részére.
  • A nyári Campus fesztiválon több éve jelen vagyunk, ahol szakképzett munkatársaink és a kiképzett önkéntesek, kortárssegítők drogprevenciós tevékenységet folytatnak, ártalomcsökkentést biztosítanak.
  • Internetes portál üzemeltetése: weboldalunk egy komplex, lelki egészségvédelemmel foglalkozó interaktív, akadálymentesített portál melyen keresztül internetes levelezési tanácsadó szolgálatot működtetünk. Ennek köszönhetően a fogyatékkal élő és egészséges fiatalok is elérhetik a szolgáltatások igénybevételéhez szükséges információkat

Mindezekről részletes információt kaphat a menüből elindulva.