Támogató Szolgáltatás

tampont_logo.jpgKedves Érdeklődő!

A Támogató Szolgáltatás:

A Támogató Szolgálat célja, küldetése, hogy saját otthonában, lakókörnyezetében segítse a fogyatékkal élő fiatalok önálló életvitelét személyi segítés keretein belül, valamint segítse őket mobilitásukban, a társadalmi életben való aktív részvételben szállító szolgálat működtetésével; információt szolgáltasson a fogyatékkal élőket érintő szolgáltatásokról, jogszabályokról, intézményekről.
Meggyőződésünk, hogy szakértelemmel, emberséggel és pozitív hozzáállással minden probléma orvosolható.

Ellátottainak köre:

Debrecen Megyei Jogú Város közigazgatási területe, kiemelt célcsoportja a Debreceni Egyetem fogyatékossággal élő hallgatói és a városban élő 18 és 35 év közötti, látás-, hallás-,mozgás-,értelmi-,autizmus-, és halmozottan sérült fiataljai.

Szállító Szolgálat:

Az igényeknek megfelelően személyszállítással biztosítjuk a fogyatékkal élők számára a mobilitást és a közszolgáltatásokhoz, az egészségügyi, szociális ellátásokhoz való hozzájutást.

A szállító szolgáltatást igénybe lehet venni szabadidős és kulturális tevékenységhez, intézményekhez való hozzájutáshoz is.

Személyi segítés:

A segítségnyújtás mindig személyre szabottan, tervszerűen és a fejleszteni kívánt területre fókuszálva történik. Egyéni gondozási, fejlesztési terv alapján történik a fejlesztés, a meglévő, pozitív képességekre építve erősítjük, fejlesztjük a sérült, funkciókat.

A személyi segítő a feladatai ellátása során segítséget nyújt ahhoz, hogy az ellátást igénybe vevő fizikai, mentális és szociális szükségletei biztosítottak legyenek.

Tanácsadás, információnyújtás:

A fogyatékkal élő személyeket érintő eseményekről, szolgáltatásokról, juttatásokról információt szolgáltat a rendelkezésre álló és folyamatosan frissített és bővített adatbázisból. Szükség szerint ügyintézést, tanácsadást végez. p1. fogyatékossági támogatás,szociális ösztöndíj, tanulmányi ügyek, kollégiumi elhelyezés intézése, gyógyászati segédeszköz beszerzése ill. a szabadidő hasznos eltöltésének lehetőségét (szabadidős klubfoglalkozásokkal) biztosítjuk.

Klubfoglalkozások:

Nyitott csoportok

• Ablak szabadidős klub: kézműves foglalkozás, filmvetítés, önismereti és társasjátékok, kiállítások megtekintése, színházlátogatás és kirándulások szervezése

Zárt csoport

• Közel - Eb Segítő kutya asszisztencia: Szakemberek vezetésével tartott segítő kutyás foglalkozás

Elérhetőségek:

Lelkierő Egyesület - "Támpont" Szociális Szolgáltató Központ - Támogató szolgáltatás

4032 Debrecen Poroszlay u. 97. - Az akadálymentesített megközelítés biztosított!

Tel.:70-770-3369

E-mail: tampont07@gmail.com

Web: www.lelkieroegyesulet.hu

facebook.hu/demekdebrecen

Nyitva tartás: Hétfő - Csütörtök: 8.00-16.00

Péntek: 8.00-14.00

A Lelkierő Egyesület által működtetett Támogató Szolgáltatás regisztrált kliensek számára a szolgáltatásaink térítésmentesek.

Keressen fel bennünket bizalommal, várja önt egy segíteni kész fiatalos csapat!!!

Néhány pillanatkép:

tamogato_szolgalat_gepkocsija.jpg

Támogató Szolgálat Gépkocsija

Munka közben...

kardvívás

Kerekesszékes kardvívás a Londoni Paralimpikonokkal

lufik

Flash - Mob

A sokszínűség és az esélyegyenlőség nevében

"Közel - Eb" Kutyaterápiás klubfoglalkozás